Amatör Denizci Belgesi Ve Kısa Mesafe Telsiz Operatörlüğü Yeterlilik Belgesi İçin Başvurmak İsteyen Adayların Dikkatine

AMATÖR DENİZCİ BELGESİ VE KISA MESAFE TELSİZ OPERATÖRLÜĞÜ YETERLİLİK BELGESİ İÇİN BAŞVURULAR ONLİNE OLARAK BİREYSEL YAPILACAKTIR. BUNUN İÇİN SIRASIYLA AŞAĞIDAKİ ADIMLARI TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

1)   https://adbs.uab.gov.tr adresine girin.

2)   Vatandaş girişi bölümüne E-Devlet ile giriş yapın.

3)   Sınav başvurusu bölümünden Fethiye Liman Başkanlığını seçin.

4)   Girmek istediğin sınavı seçin.

5)   Sınav tarihini seçin.

6)   Sınav yerini seç, İleri kutucuğuna tıklayın.

7)   Kimlik bilgilerini kontrol edip onayla, ileri kutucuğuna tıklayın.

8)   Vesikalık yada biyometrik fotoğrafını JPG,JPEG,PNG formatlarına uygun olarak fotoğraf seç tuşuna basarak yükleyin.

9)   Karayolları Sürücü Belgesi olmayanlar için sağlık kuruluşundan aldığı ‘’sürücü olur’’ ibareli sağlık raporunu taratıp dosya yükle kutucuğuna tıklayın.

10)        Ehliyet bilgileriniz sistemde otomatik olarak görüntülenmediyse ehliyetinizin ön ve arka yüzünün fotoğrafını çekin ve tek bir dosya halinde birleştirip dosya yükle kutucuğuna tıklayın.

11)        İletişim bilgilerini doldurup bilgilendirmeleri kabul et kutucuklarını işaretleyin.(Başvuru bilgilerinizi öğrenmek istiyorsanız bilgilendirmeleri kabul et kutucuğunu işaretlemeniz gerekmektedir.)İleri kutucuğuna tıklayın.

12)        Başvuru bilgilerinizi kontrol ettikten sonra sağ altta bulunan ‘’beyan ettiğim bilgilerin doğruluğunu teyit ediyorum’’ kutucuğunu işaretleyip başvuruyu tamamla kutucuğuna tıklayın.

 

v Başvuru bilgileriniz cep telefonunuza mesaj olarak yada mail adresinize e-posta olarak gelecektir. Bilgilendirmeler bu şekilde sağlanacaktır.